Wszystko co może zniszczyć Twoje okulary

2020-11-17 / Najnowsze

 

Masz nowe okulary? 
Super! A teraz kilka rzeczy, które mogą uszkodzić powłoki, zmniejszyć ich żywotność .

Pielęgnacja - wycierania okularów czym popadnie: brzegiem swetra, krawata. Stosowanie nasączanych alkoholem ściereczek, używanie płynu do mycia szyb.

Istotnym jest mycie okularów. Myjemy soczewki oraz całe oprawki. Do mycia używamy delikatnego mydła lub płynu do mycia naczyń. Myjemy pod bieżącą wodą tak aby dokładnie spłukać resztki detergentów.  Następnie soczewki delikatnie osuszamy i polerujemy odpowiednią ściereczką z mikrofibry.

O okulary należy tak samo , dobrze dbać i na początku i na końcu użytkowania.

 kominek

Użytkowanie noszenie okularów na głowie, zostawianie okularów bez ochrony (etui) na biurku, w samochodzie.

Okulary jak nie są założone "na nosie", powinny być schowane w etui- wtedy są bezpieczne. Noszenie okularów na głowie- wypacza ich kształt, ściąganie jedną ręką- deformuje. Pamiętajmy dodatkowo o tym, ze w lecie w samochodzie panują bardzo wysokie temperatury, okulary zostawione na podszybiu mogą ulec nieodwracalnym uszkodzeniom.

I tu dochodzimy do sprawcy zniszczeń -temperatury.  Wysoka temperatura w pierwszej kolejności uszkodzi powłoki antyrefleksyjne, które nałożone są na powierzchni soczewki. Te cienkie warstwy odpowiadają za komfort użytkowania- łatwiejsze czyszczenie ale też i za wysoką przejrzystość soczewek.  Nadmiernie podgrzana powłoka antyrefleksyjna wygląda jak drobna sieć pajęcza, takie uszkodzenia powodują spadek komfortu widzenia.

Więc na co trzeba też uważać aby nie zniszczyć ulubionych okularów?  Na wszystkie źródła ciepła- nad którymi pochylamy się takich jak grill, ognisko, piekarnik. Lepiej nie zostawiać też okularów na parapecie okiennym lub w pobliżu kaloryfera.

Jeżeli chcesz zadbać o długie , komfortwe użytkowanie okularów w Optyk na Oko znajdzisz zestaw akcesoriów do pielęgnacji takich jak: ściereczki do okularów, płyny do czyszczenia, etui.


CZEŚĆ, JESTEM ANNA GRABARCZYK ZAPRASZAM CIĘ NA MOJEGO BLOGA! DO POCZYTANIA!